Jeszcze kilka słów o wojtektravel

Image Placeholder
7 lut
0

Jeszcze kilka słów o wojtektravel

Wojtek i Wiola dosłownie zjeździli połowę świata. Ameryka Łacińska, Azja, Europa, Stany i Kanada, a obecnie ich szlaki przemierzają Afrykę Zachodnią. Cytując Goethego mówią, że „podróżuje się nie po to, aby dotrzeć do celu, ale po to, żeby być w podróży”.

Jak już wspominaliśmy, nasz sierociniec był jednym z setek punktów na drodze podróżników. Na początku grudnia 2015 ekipa zawitała do Foyer i po krótkim odpoczynku wróciła do Polski na święta. Na ich stronie znaleźliśmy kilka wspomnień:

„Dzień spędziliśmy uczestnicząc w normalnym życiu sierocińca „Foyer Saint Dominique”. Młodzież chodząca do szkół, odrabia lekcje już od trzeciej w nocy, reszta zaczyna się krzątać od czwartej, o 5.30 zabytkowy dzwon Wilchelm (podarunek od proboszcza zielonogórskiej parafii) obwieszcza oficjalną pobudkę i wzywa na poranną mszę. Po 7.00 robi się pusto, zostają tylko maluchy, z których te starsze, opiekują się młodszymi.”

Oprócz długopisów, ubrań i piłek wojterktravel dostarczyli nam tak potrzebne siekiery i akumulatory żelowe 12v. Fachowe siekiery są niezbędne do rąbania czerwonego drewna, a dzięki akumulatorom oświetlamy dom, kiedy prąd znika na całym osiedlu.

4

3

Trochę też nam „pokadzili”, ale zawsze jest miło usłyszeć, że

„Tymczasem, nie potrafimy sobie wyobrazić takiego miejsca, które byłoby ulokowane gdzieś w Europie, przy 30 dzieciakach byłby jeden zgiełk, wrzask i kłótnie, a tu… spokój, cisza i obowiązki! Patrzymy na to i oczom nie wierzymy, jak dzieciaki szanują tę sposobność i to szczęście, jakie zostało im dane, że mogą się właśnie tutaj znajdować.”

22 stycznia wypoczęci podróżnicy wrócili z Polski do Jaunde. Załatwiając formalności i przygotowując samochody do dalszej podróży spędziliśmy razem dobrych kilka dni. Między innymi dzieciakom jak zawsze coś się trafiło.

21Untitled

We środę, 3. Lutego, karawan wyruszył w stronę Gabonu. Poprzez Gabon, Kongo, DRK, Angolę i Zambię mają zamiar dotrzeć do RPA. Foyer pozostaje na miejscu. Nie mogąc podróżować po świecie, dzieciaki mieli niesamowitą możliwość spotkania się z takimi ludźmi.

Ogrom informacji, wrażeń, przemyśleń z przeróżnych zakątków świata można znaleźć na wojtektravel.pl.

watch Sous le même toit 2017 movie now

Categorised in: