Trzej Królowie w Kamerunie

Image Placeholder
18 sty
0

Trzej Królowie w Kamerunie

Uroczystość Objawienia Pańskiego to jedno z najważniejszych świąt w Kościele Katolickim.  Zaczęto je obchodzić wcześniej niż Boże Narodzenie,  bo już w IV wieku.


Od rana wiadomo było, że skoro Msza Św. nie była celebrowana jak codziennie o 6 rano, to dzień jest wyjątkowy. W naszym domu dodatkowo obchodziliśmy urodziny naszej kochanej Epi, (jej imię w całości to Ephifanie, czyli właśnie “objawienie”). Na jej cześć dziewczyny upiekły specjalne ciasto, które jednak musiało poczekać do wieczora.

Dodatkową atrakcją wieczora miało być odśpiewanie po Mszy Świętej polskiej kolędy, której trzeba było najpierw nauczyć nasze dzieciaki. W rolę nauczyciela wcielił się dzielny Rafał. Tylko on zna tajemny sposób zapisu tekstu tak, że chociaż nie jest to ani po polsku, ani po francusku, jakimś cudem daje się odczytać 😉

Wszystko zostało zarejestrowane przez ukrytą kamerę, więc możecie sobie to, Drodzy Państwo na własne oczy i uszy zobaczyć i usłyszeć.

Po Mszy Świętej o.Darek wraz z całą procesją przy radosnym śpiewie pobłogosławił każde pomieszczenie domu, kropiąc je wodą święconą. Nad drzwiami zostały umieszczone również znaki C+M+B.

Na koniec dnia nadeszła pora na gromkie “Sto lat” i życzenia dla Epi oraz ciasto, które nęciło nas od rana swoim zapachem 🙂

Categorised in: