2013-05-12 Martyrologium

Image Placeholder
12 maj
0

2013-05-12 Martyrologium

Od kilku lat , a intensywniej jeszcze od kilku miesięcy – noszę się z myślą „MARTYROLOGIUM” W naszych klasztorach dominikańskich codziennie czytane jest takie martyrologium, tzn. czyja rocznica śmierci właśnie na dany dzień przypada. Czyta się krótki życiorys danego brata i wszyscy wspólnie modlą się za niego. Jako, że nie mam od miesięcy żadnych intencji mszalnych i wymodliliśmy się z dzieciakami już za wszystkich królów polskich i kameruńskich , wpadłem na pomysł by modlić się na tych naszych codziennych Mszach Świętych także za waszych zmarłych .

Jeśli więc ktoś chciałby np. w rocznicę śmierci kogoś bliskiego bym odprawił za niego Mszę Świętą tutaj w Kamerunie, to jest taka możliwość i to za free ( za darmo), nawet bez : „co łaska”, codziennie ( oprócz sobót) o godzinie 7h30 polskiego czasu letniego ( 6h30 – zimowego) .

Proszę tylko, tego dnia o tej porze kiedy my będziemy się modlić na Mszy św.za “waszego” zmarłego – choć o jedną zdrowaśkę za tę osobę, za którą się wspólnie w tym samym czasie modlimy !

Wystarczy na mój adres mailowy : dariusz@misja-kamerun.pl ( nie tutaj ani  na Facebooku) przesłać w jaki dzień roku za kogo ma być odprawiona Msza Święta ( proszę tylko sprawdzić czy nie wypada to w sobotę lub w jakieś wielkie święto kościelne). Podać przynajmniej imię osoby ( nazwisko nie obowiązkowo, choć cieplej będzie się modlić znając też nazwisko). Jeśli kto chce, to może dodać miasto skąd pochodził zmarły, parę słów o nim, niech dzieciaki usłyszą może kim są ( byli) ludzie z odległych krajów, może dla kogoś usłyszeć krótki życiorys – będzie jakąś inspiracją, jakimś przykładem do naśladowania, a na pewno bardziej zmobilizuje to nas ( mnie i dzieci z sierocińca) do bardziej personalnej modlitwy, choć przed Panem Bogiem to naprawdę , jak wiemy, nie jest ważne; tak że niekoniecznie to musi być. Absolutnie nie trzeba się podpisywać. Wystarczy dodać na końcu np. : Intencja od Dariusza

Dla przykładu, gdybym ja prosił o Mszę św. za moja mamę. ( w nawiasach opcjonalnie) : Proszę o Mszę Św. : Za Zdzisławę ( tu może być nazwisko), w 9 rocznicę śmierci – dnia 14 maja 2013. (Gospodyni domowa, ur. w Bydgoszczy w 1937 r, żona Jana, matka dwóch synów, babcia 2 wnuków, zmarła w Poznaniu) (można oczywiście napisać ile kto uważa za stosowne) Intencja od Dariusza

Jeśli taka moja propozycja wspólnej modlitwy kogoś zainteresuje to czekam na emaile.

Z Bogiem O.Dariusz Godawa OP

martyrologium (Kopiowanie)

Categorised in:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *